Dezamet S.A. na MSPO 2015

data: 2015-09-07

W dniach 1-4 września 2015 Zakłady Metalowe Dezamet S.A.  po raz kolejny uczestniczyły w kieleckim Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. MSPO z roku na rok odnotowuje coraz większą frekwencję, przyciągając do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Stoisko Dezametu, zorganizowane w tym roku w ramach wspólnego stoiska z PGZ S.A., odwiedziły liczne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii zarówno z Polski, jak i zagranicy. Targi były bardzo dobrą okazją do prezentacji naszych wyrobów, spotkań oraz dyskusji.

Tegorocznemu MSPO towarzyszyła Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Norwegii.

- Przemysł obronny naszych krajów stale poszukuje nowych obszarów współpracy, które mogą przełożyć się na obustronne korzyści. Przemysł obronny Polski i Norwegii czerpie z ustanowionych w przeszłości oraz stale rozwijających się relacji biznesowych – chwalił dotychczasową współpracę wojskową z Polską Øystein Bo, wiceminister obrony, Norwegii.

Øystein Bo poprowadził jedno z seminariów organizowanych podczas MSPO przez kraj wiodący pod hasłem „Polska i Norwegia - Silne partnerstwo w zakresie obronności, przemysłu i technologii: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

Swój udział w seminarium oraz ścisłą współpracę z Norwegią podkreślił również Dezamet przedstawiając z Nammo Raufoss AS prezentację na temat „jak polsko-norweska współpraca utorowała drogę dla polskiego przemysłu do programu F-35”. Zaprezentowana ona została 2 września wspólnie przez Vegarda Sande, Wiceprezesa i Dyrektora Operacyjnego Wydziału Amunicji Średniego i Dużego Kalibru w Nammo oraz Pawła Chlebowskiego, Specjalistę Marketingu i Handlu w Dezamet S.A.

W ostatnim dniu targów do Kielc przyjechał Prezydent Andrzej Duda. Harmonogram wizyty zakładał między innymi obecność Pana Prezydenta w pawilonie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.