Pokazy granatnika M72

data: 2016-01-22

W dniu 21.01.2016. Dezamet wspólnie z Nammo zaprezentował rodzinę granatników bezodrzutowych M72 jako propozycję nowoczesnego uzbrojenia dla Wojska Polskiego.

Spośród licznie przybyłych gości, władz lokalnych, posłów na sejm, prezesów i dyrektorów swoją obecnością zaszczycili nas między innymi przedstawiciele Wojska Polskiego:

gen. dyw. Bronowicz Janusz - Inspektor Wojsk Lądowych,

gen. bryg. Stanisław Olszański - Szef Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, Zastępca Inspektora Wojsk Lądowych,

płk Marek Kozłowski - Szef Programu TYTAN w Inspektoracie Uzbrojenia,  

płk Zenon Brzuszko - Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich,

płk dypl. Zbigniew Winiarski - Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie,  

płk dr hab. Inż. Krzysztof Jamroziak - Wykładowca Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych;

przedstawiciele polskich władz:

Pan Witold Lechowski - Wicewojewoda Podkarpacki,

Pan Jarosław Rusiecki - Przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej,

Pan Zbigniew Chmielowiec - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencji,

Pan Maciej Masłowski - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencji,

Pan Bogdan Rzońca - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencji,

Pan Rafał Weber - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej VIII kadencji,

Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawiciela Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Radosław Obolewski - Członek Zarządu PGZ.

Część teoretyczna rozpoczęła się od przezentacji poszczególnych spółek z ich planami na najbliższe lata. Następnie Pan Kamil Dominik Jezierski Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju w Nammo Talley zaprezentował możliwości i zalety granatnika M72, podkreślając jego przewagę w stosunku do innych systemów. Zebrani goście mieli tez możliwość zaobserwowania w jaki sposób działa wewnętrzny symulator granatnika.

Część dynamiczna odbyła się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Zademostrowano działanie strzelając do różnego rodzaju celów.

Spotkanie było  również okazją do podsumowania ponad 10-letniej bliskiej kooperacji pomiędzy spółkami. Zarówno Prezes Zarządu Dezamet S.A. Pan Grzegorz Niedzieski, jak i Prezes Grupy Nammo Pan Morten Brandtzaeg zgodnie stwierdzili że współpraca międzynarodowa przynosi wiele korzyści dla obu firm i daje możliwość obustronnego rozwoju oraz poszerzenia swojego asortymentu.

Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.