Granatnik M72 jako propozycja Dezamet i Nammo dla WOT

data: 2017-03-31

W dniu 29 marca 2017 Zakłady Metalowe Dezamet S.A wspólnie z Nammo zaprezentowały rodzinę granatników jednostrzałowych M72. Pokazy zostały zorganizowane dla  przedstawicieli powstającej w Rzeszowie 3 Brygady WOT oraz kilku jednostek specjalnych Sił Zbrojnych RP. W prezentacji uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Pokazy były podzielone na trzy sesje. Pierwsza obejmowała prezentację całego systemu, zasadę jego działania, główne zalety i funkcjonalność.

Druga część poświęcona była treningowi na elektronicznym symulatorze strzeleckim M72, który umożliwia przeprowadzenie szkolenia uwzględniając różne scenariusze pogodowe oraz poziom skomplikowania zadania.

Trzecia część poświęcona była na trening praktyczny z użyciem granatników w wariancie szkolno-treningowym oraz w wariancie bojowym, z dwoma typami głowic – przeciwpancerną i przeznaczoną do niszczenia umocnień. Na dystansie 100 metrów ustawiono tarcze strzelnicze oraz realne cele w postaci wraków pojazdów.

Pokazy zostały bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z poniższym artykułem.

http://www.defence24.pl/572150,kieszonkowa-artyleria-dla-obrony-terytorialnej-strzelanie-w-nowej-debie-defence24pl-tv

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.