Zacieśnienie współpracy z Zespołem Szkół nr 2

zxc
data: 2017-11-29

W dniu 28 listopada 2017 roku Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. podpisały Umowę o współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Główną ideą niniejszej umowy jest podejmowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, innowacyjnym, informacyjnym, a także pomocowym w celu podniesienia jakości kształcenia, zachęcenia młodzieży do zdobywania kwalifikacji zawodowych i podejmowania nauki w zawodach technicznych.

Cele ujęte w umowie realizowane będą m.in. poprzez: przyjmowanie uczniów na praktyki i staże zawodowe, przekazywanie niewykorzystywanych i nieprzydatnych dla Spółki maszyn, urządzeń, narzędzi skrawających oraz materiałów hutniczych, pomoc w zakresie zabezpieczenia uczniom pomocy i materiałów dydaktycznych, udział uczniów i nauczycieli w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach dla zapoznania się za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi oraz wyrobami zagranicznego i krajowego przemysłu zbrojeniowe. Przewidywane jest również wsparcie finansowe dla najlepszych i wyróżniających się uczniów szkoły, które wypłacane będzie w formie stypendium pieniężnego.

W ramach podpisanej umowy DEZAMET S.A. objął patronatem uczniów kształcących się w zawodach związanych z maszynami sterowanymi numerycznie, zarówno na poziomie technikum, jak również branżowej szkoły I stopnia.

Podjęte przez Zarząd Spółki działanie jest konieczne dla zapewnienia Spółce wykwalifikowanych pracowników, przygotowanych do obsługi nowoczesnych i wysokowydajnych maszyn CNC. Jest to również nawiązanie do historii szkoły, która była w przeszłości szkołą przyzakładową.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.