Militariada 2014 w 75-lecia powstania Zakładów Dezamet S.A.

data: 2014-06-16

Militariada 2014 była szczególną dla Zakładów Metalowych Dezamet S.A. Tegoroczna edycja była bowiem inauguracją obchodów 75-lecia powstania fabryki.

Wytwórnia Amunicji nr 3 w Nowej Dębie swoją działalność zapoczątkowała w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wytwórnia stworzyła podwaliny do rozwoju miasta, które otoczone lasami i wojskowym poligonem, wynajmowanym na ćwiczenia wojsk NATO, poprzez Specjalną Strefę Ekonomiczną przyciąga przedsiębiorców i nie zapomina o tak ważnej gałęzi gospodarki, jaką jest produkcja. - 75 lat minęło jak z bata strzelił – podsumował prezes Leszek Pabian. – Jest to okrągła rocznica zapowiadająca stabilizację na najbliższy okres. Dezamet to firma, na bazie której powstało i rozwijało się miasto.

Tak jak w poprzednich latach Dezamet na swoim stoisku zaprezentował wyroby które są obecnie produkowane w zakładzie. Amunicja moździerzowa i granatnikowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oglądających.

Zapraszamy do fotogalerii.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.