Odnowiona sala szkoły partnerskiej Dezamet S.A.

data: 2020-09-30

Uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej stało się w miniony piątek, 18 września,  prawdziwym świętem w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do szkoły przybyli jej prawdziwi przyjaciele, którzy na co dzień uczestniczą w jej życiu i wspomagają w wielu działaniach. Za swoją pomoc zostali uhonorowani medalami i nagrodami.

Zespół Szkół nr 2 to placówka oświatowa, która ściśle współpracuje z naszą Spółką. Przypomnijmy, że Zakłady Metalowe  DEZAMET S.A. jako wiodący zakład w regionie oferuje wsparcie w postaci praktyk zawodowych dla najlepszych uczniów ZS2 kształcących się na  przyszłych operatorów urządzeń CNC, mechaników i innych pokrewnych specjalności. Aby poprawić przygotowanie kandydatów do przyszłej pracy,  w zakładzie odbywają się 3-miesięczne staże, w trakcie których kandydaci zapoznają się z nowoczesnymi maszynami do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz specyfiką naszej firmy.

Lista zaproszonych gości była długa. Otwiera ją poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, który na święto przyjechał wprost z obrad parlamentu, podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, Wiesław Ordon – burmistrz Nowej Dęby, oraz Damian Diektiarenko – przewodniczący Rady Miejskiej. Przybył także ksiądz prałat Eugeniusz Nycz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Nowej Dębie, który poświęcił wyremontowaną salę. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli organu prowadzącego, czyli starostwa powiatowego: staroty Jerzego Sudoła, jego zastępcy Jacka Rożka oraz członka zarządu powiatu Wojciecha Gruszki, który jest także przewodniczącym komisji oświaty, kultury i zdrowia w radzie powiatu. Na uroczystości był obecny także Grzegorz Sudoł, słynny polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym,  trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, absolwent placówki,  dziś pracownik naukowy krakowskiej AWF. W tak ważnym dla szkoły dniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zakładów Metalowych „Dezamet” SA. Nasz zakład reprezentowali Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu oraz Krzysztof Zuba - Dyrektor Biura Zarządu.  

Dzisiejszy dzień na pewno przejdzie do historii Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie – powiedziała Iwona Strojek, dyrektor szkoły. – Remont, którego zakończenie dziś świętujemy, trwał 4 miesiące i kosztował w sumie ok. 400 tysięcy złotych. Jestem przekonana, że to miejsce będzie kuźnią  nowych talentów sportowych. Podkreśliła jak ważny jest sport w życiu młodych ludzi, gdyż kształtuje ciało i umysł, uczy samodyscypliny, solidnej pracy i rywalizacji, a także radzenia sobie z porażką.

W tym roku ZS2 obchodzi 60 rocznicę swego istnienia. Trudne warunki lokalowe sprawiły, że w 1971 roku zaczęły się pierwsze prace poprzedzające budowę nowego obiektu szkolnego. Zwieńczeniem tego wysiłku była przeprowadzka do nowo oddanego obiektu szkolnego we wrześniu 1975 roku. Przez wiele lat istnienia szkołę ukończyło tysiące absolwentów, którzy oprócz zdobywania wiedzy rozwijali sprawność fizyczną. Z obiektów sportowych korzystali nie tylko uczniowie ale także nowodębskie sekcje sportowe siatkówki, karate i badmintona, odbywały się w nich liczne zawody sportowe, gale boksu, pokazy i wystawy.

Kolejne lata aktywności sportowej uczniów nie oszczędzały stanu technicznego obydwu hal sportowych. Większa z nich została poddana kapitalnemu remontowi w 2015 roku dzięki czemu zaczęła spełniać normy obiektu sportowego XXI wieku. Remont małej sali dopełnia tego dzieła i obydwa obiekty mogą z powodzeniem służyć kolejnym pokoleniom uczniów szkoły, sportowców oraz społeczności lokalnej.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.