XXV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego

data: 2020-10-14

26 września br. w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, odbyła się jubileuszowa, XXV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego, w 40-tą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i zarządów zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego, pracownicy oraz liczne poczty sztandarowe zakładów pracujących na potrzeby wojska.

Pierwszym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej trzy wyjątkowe wydarzenia: 100-lecie „cudu nad Wisłą” - pokonania armii bolszewickiej, 100-tną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II oraz oczekiwanie na rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Następnie odbyła się procesja z obrazem i relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszki – patrona Solidarności, w trakcie której przed tablicami i Dębami Katyńskimi zapalano znicze. Końcowym elementem pielgrzymki była Msza święta, pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Radomskiej biskupa dr Henryka Tomasika podczas której modlono się o pomyślność pracowników branży zbrojeniowej i lotniczej oraz ich rodzin.

Wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez wsparcia sponsorów, do grona których należą Zakłady Metalowe Dezamet S. A. – W imieniu Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” – organizatora XXV Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe otrzymane od Państwa dzięki któremu mogliśmy podołać wyzwaniom organizacyjnym jakich podjęliśmy się. Życzę wszelkiej pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym – napisał w liście do Tomasza Wawrzkowicza Prezesa Zarządu Z. M. Dezamet S. A. , Stanisław Głowacki – Przewodniczący KSPZ NSSZ „Solidarność”.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.