Zakup komputerów niezbędnych w zdalnej edukacji dzieci i młodzieży, organizacja turnusów rehabilitacyjnych czy organizacja warsztatów psychologiczno-terapeutycznych, to tylko nieliczne formy wsparcia weteranów rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami kraju jakie mogły być zrealizowane w tym roku dzięki pomocy finansowanej ze strony Zakładów Metalowych Dezamet S. A. w Nowej Dębie.
-Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za pamięć o weteranach, okazaną życzliwość i hojność we wsparciu naszych przedsięwzięć w tak trudnym dla wszystkich czasie. Bez Państwa wsparcia nie udałoby się nam zorganizować wielu zaplanowanych przedsięwzięć – napisał w liście dziękczynnym Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy służby czynnej oraz rezerwy, którzy brali udział w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa. Stowarzyszenie aktywizuje także rannych weteranów poprzez organizację i czynny udział w przedsięwzięciach rehabilitacyjno-sportowych.
W ocenie Tomasza Wawrzkowicza – prezesa Zakładów Metalowych Dezamet S. A. wsparcie tego typu organizacji pozarządowych jest jedną z form promocji patriotyzmu – Pokazujemy, że etos żołnierskiego munduru jest dla nas ważny, a każdy polski żołnierz, który zostanie poszkodowany służąc Ojczyźnie jest dla nas bohaterem – mówi.
Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju jest organizacją pożytku publicznego (NON PROFIT), wobec czego każda chętna osoba może przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe tej organizacji. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać na stronie www.stowarzyszenierannych.pl