DEZAMET wsparł Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie

data: 2021-02-15

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w ramach umowy patronackiej kolejny raz wsparły Zespół Szkół nr2 w Nowej Dębie. Z uwagi na konieczność prowadzenia pracy zdalnej podyktowanej pandemią COVID-19, w centrum uwagi znalazło się wyposażenie dwóch sal komputerowych, odgrywających bardzo ważną rolę w procesie edukacji młodzieży.

Zespół Szkół nr 2 to szkoła ściśle współpracująca z Zakładami Metalowymi DEZAMET S.A. – wiodącą w regionie firmą produkcyjną. Zakłady są wieloletnim mecenasem dla tej placówki oświatowej oferując różnorakie wsparcie min. praktyki zawodowe dla najlepszych uczniów ZS2 kształcących się na przyszłych operatorów obrabiarek skrawających CNC, techników mechaników, techników automatyków i innych pokrewnych specjalności. Aby poprawić przygotowanie kandydatów do przyszłej pracy, w zakładzie odbywają się także 3-miesięczne staże, w trakcie których kandydaci zapoznają się z nowoczesnymi maszynami do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz specyfiką naszej firmy. Obecnie szkoła wystąpiła do Dezametu o dofinansowanie sprzętu komputerowego na wyposażenie dwóch pracowni informatycznych – niezbędnych w obecnej dobie do zdobywania szeroko pojmowanej wiedzy, na co zakłady nie pozostały obojętne i przyznały środki na to przedsięwzięcie.

Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Nowe wyposażenie sal informatycznych to jedna z ważniejszych inwestycji w szkole. Zakup sprzętu komputerowego ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na obecną sytuację związaną z nauczaniem zdalnym. Nowoczesny sprzęt jest bardzo ważny w kształceniu na kierunkach jakie oferuje szkoła. Jestem przekonana, że dzięki temu nauka w naszej szkole będzie bardziej efektywna i atrakcyjniejsza dla uczniów – powiedziała Iwona Strojek, dyrektor szkoły.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.