Zmiana dowódcy 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku

data: 2021-05-24

W dniu 18 maja 2021 r. na terenie 16 Tczewskiego Batalionu Saperów im. płk Franciszka Niepokólczyckiego w Nisku, odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy jednostki.

Zmiana dowódcy to zawsze podniosłe wydarzenie dlatego uczestniczył w nim Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Pan gen. bryg. Dariusz Lewandowski, dowódcy batalionów i dywizjonów brygady, dowódcy jednostek garnizonu Nisko, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz sympatycy 16 batalionu saperów.  Ceremonię rozpoczęto złożeniem meldunku Dowódcy 21 BSP przez dowódcę jednostki o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia Uroczystego Apelu, po czym przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego poczet flagowy wciągnął na maszt flagę państwową. Po odczytaniu Decyzji Ministra Obrony Narodowej o zmianie na stanowisku Dowódcy Jednostki Wojskowej odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru, proporca rozpoznawczego oraz przechodniej ciupagi, która stanowi symbol władzy podhalańskiej.

Podpułkownik Grzegorz Grobel kończąc swoją misję w 16 batalionie saperów, zwrócił się z podziękowaniami do osób, firm i instytucji, z którymi przez ostatnie lata dane mu było współpracować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Zakładów Metalowych Dezamet S. A. – W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy  16. Tczewskiego Batalionu Saperów i wyznaczeniem na kolejne stanowisko służbowe, składam Panu serdeczne, żołnierskie podziękowanie za dotychczasową współpracę. Z wyrazami uznania i szacunku, życząc wielu sukcesów w służbie oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków, jak również zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – czytamy na pamiątkowym grawertonie, który został przekazany Prezesowi naszej Spółki Panu Tomaszowi Wawrzkowiczowi.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.