DEZAMET W ZŁOTEJ SETCE PODKARPACIA!

data: 2021-09-29

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. w Nowej Dębie znalazły się w „Złotej Setce” Rankingu Największych Firm Podkarpacia. Jest to XV edycja rankingu organizowanego przez gazetę codzienną „Nowiny” przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. 

Ranking "Złota Setka” firm Podkarpacia od lat jest ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych województwa. Przedstawiane są w nim firmy, które kreują ekonomiczny rozwój naszego regionu. Elementami składowymi tej kategorii są cztery podstawowe mierniki oceny aktywności rynkowej przedsiębiorstw: przychody ze sprzedaży, ich dynamika, zatrudnienie oraz wartość eksportu.

Najnowszy ranking obejmuje wyniki za 2020 rok. Jak słusznie zwracali uwagę organizatorzy plebiscytu był to bardzo nietypowy i ciężki do porównań czas, gdyż po okresie prosperity przyszedł okres pandemii przynoszący wiele zawirowań i niespodziewanych problemów. Obecnie firmy łapią wiatr w żagle i przymierzają się do nowych inwestycji oraz wyzwań, po największym od czasów II wojny światowej kryzysie ekonomicznym, w który wpędził nas koronawirus.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. stały się liderem tegorocznego rankingu dziesięciu podkarpackich przedsiębiorstw o największej dynamice przychodów. Firma osiągając wzrost o 191,86% w stosunku do roku 2019, zdecydowanie wyprzedziła takich potentatów jak - HSW S.A., ASSECO Poland  czy ML SYSTEM S. A.

Dezamet został także wyróżniony za rozwój inwestycji podnoszących poziom zaawansowania technologicznego.

- Bez wątpienia ostatnie lata są dla nas okresem dużej prosperity, ale również ogromnych wyzwań.  Produkcję specjalną cechuje wysoka jakość wyrobów bo takiej oczekuje zamawiający. Wymaga to ogromnego zaangażowania pracowników w spełnianie żądań przez dbanie o najmniejszy detal. Kolejne wyróżnienia i nagrody jakie otrzymuje Spółka, świadczą o tym że wzorowo wypełniamy powierzone nam zadania i obowiązki – mówi Jerzy Deruś, Prezes Zarządu Zakładów Metalowych DEZAMET S. A. – Oczywiście nie spoczywamy na laurach i każdego dnia zabiegamy o to aby oferowane przez nas wyroby były jeszcze lepsze – dodaje.

 

Fot.: K. Kapica. Nowiny24.pl

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.