Podziękowania od NSZZ „Solidarność”

data: 2021-09-30

Przewodniczący Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego NSSZ „Solidarność” Stanisław Głowacki przesłał na ręce Prezesa Zarządu Zakładów Metalowych DEZAMET S. A. w Nowej Dębie Jerzego Derusia podziękowania za wsparcie finansowe organizacji XXVI Pielgrzymki Praowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego.

Przypomnijmy, że 25 września br. w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej gościła XXVI Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego. W uroczystościach udział wzięli pracownicy zakładów pracujących na potrzeby wojska, liczne poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz państwowych i zarządów zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego. Pielgrzymka pracowników zakładów branży zbrojeniowej co roku odbywa się w weekend, w okresie wspomnienia św. Michała Archanioła, patrona “zbrojeniówki”. Uczestniczący w pielgrzymce modlą się przy relikwiach bł. księdza Jerzego Popiełuszki oraz przy obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej. Mszę świętą celebrował ks. bp Marian Florczyk.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.