MINISTER MARCIN OCIEPA Z WIZYTĄ W DEZAMECIE

data: 2022-05-25

Wiceminister Obrony Narodowej, poseł na Sejm RP Marcin Ociepa odwiedził Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. Wizyta była okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami Spółki, jej aktualną ofertą i prowadzonymi inwestycjami.

Pobyt ministra Marcina Ociepy w Nowej Dębie był związany z nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej podczas której dyskutowano o możliwościach rozwoju budownictwa wielomieszkaniowego pod kątem potrzeb formowanego 18. Pułku Artylerii. Samorząd Nowej Dęby zaoferował bezpłatne przekazanie Agencji Mienia Wojskowego gruntów pod budowę bloków mieszkalnych. Sprawa jest rozwojowa i będzie procedowana przez właściwe kręgi decyzyjne.

Kolejnym punktem agendy była wizyta w Zakładach Metalowych Dezamet S. A. W spotkaniu udział wzięli również: Wiceminister Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Marcin Warchoł, poseł na Sejm RP (członek Komisji Obrony Narodowej) Zbigniew Chmielowiec, przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Rafał Sobolewski (dyrektor DOB), delegaci Agencji Mienia Wojskowego w osobach: Piotr Jastrzębski (zastępca prezesa)
i Michał Jaskot (Zastępca Dyrektor Oddziału AMW w Lublinie), oraz przedstawiciele samorządu lokalnego:
Wiesław Ordon – burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba; Damian Diektiarenko  – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

Oprócz wyżej wspomnianej prezentacji produktów i inwestycji, poruszono również sprawy związane z infrastrukturą publiczną ważną z punktu widzenia rozwoju Dezamet S.A., jak chociażby przebieg planowej obwodnicy miasta i wyznaczenia najbardziej optymalnych dla naszej firmy
oraz miejscowej strefy ekonomicznej łączników. Poseł Zbigniew Chmielowiec poinformował, że wariant obwodnicy za którym optuje zarówno Dezamet S.A., jak również Gmina Nowa Dęba będzie wdrożony do realizacji.

Podsumowaniem wizyty było wspólne zwiedzanie Zakładu.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.