OFICJALNE OTWARCIE ULICY SZYPOWSKIEGO

data: 2022-06-14

Wiem jak ważna jest to droga zarówno dla Zakładów Metalowych DEZAMET i całej nowodębskiej strefy ekonomicznej. Cieszę się, że władze powiatowe i gminne podjęły się tego zadania we właściwym momencie – powiedział poseł Zbigniew Chmielowiec podczas uroczystości oficjalnego otwarcia ulicy Szypowskiego.

Na zaproszenie starosty Jerzego Zbigniewa Sudoła w przecięciu wstęgi oprócz posła Zbigniewa Chmielowca udział wzięli: Wiesław Ordon – burmistrz Nowej Dęby, Damian Diektiarenko – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Jerzy Deruś – prezes DEZAMET S. A., Tomasz Rozmus – dyrektor handlowy DEZAMET. S.A. Jerzy Rożek – wciestarosta tarnobrzeski, Tomasz ZielińskiWojciech GruszkaJerzy Sudoł – radni powiatowi, Bogumiła Małajowicz – dyrektor ZS2, oraz przedstawiciele wykonawcy i projektanta.

Całość zadania kosztowała ponad 2,5 miliona złotych, a 70% tej kwoty zostało pokryte z Rządowego Funduszu Dróg. Pozostałe 30% po połowie pokryto z budżetu powiatu tarnobrzeskiego i gminy Nowa Dęba.

 

Jak słusznie zauważył poseł Zbigniew Chmielowiec w obecnym otoczeniu rynkowym, nie udałoby się wykonać tej drogi w tej kwocie – Widać, że gdy się działa szybko, sprawnie i we współpracy to takie postępowanie przynosi zamierzone efekty – mówił parlamentarzysta.

Radości z realizacji inwestycji nie kryją nowodębscy samorządowcy – Razem z panem burmistrzem Wiesławem Ordonem, panem starostą Jerzym Sudołem zabiegaliśmy o dofinansowanie na realizację tego zadania i wiem, że bez pomocy pana posła Zbigniewa Chmielowca nie udałoby się tych funduszy zdobyć. Mam nadzieję, że na koniec tej kadencji będzie skończona ulica Śmiśniewicza dzięki czemu dopniemy na ostatni guzik komunikację ze strefą.  – mówi Damian Diektiarenko przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

Ulica Szypowskiego oraz wybudowane miejsca parkingowe znacznie poprawiają wizerunek nowodębskiej strefy ekonomicznej. – Cieszymy się, że pan Poseł Zbigniew Chmielowiec oraz samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego i gminy Nowa Dęba dbają o poprawę infrastruktury drogowej na terenie strefy bo jest to serce ekonomiczne miasta. Powstałe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa bez wątpienia będą służyć pracownikom naszej Spółki – podsumowuje Jerzy Deruś, prezes DEZAMET. S. A.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.