APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA OŚRODKA SZKOLENIA POLIGONOWEGO

data: 2022-07-04

W dniu 01.07.2022r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba. Obchody rozpoczęły się złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem symbolicznego znicza pod tablicą patrona Ośrodka płk Jana SZYPOWSKIEGO „Leśnik”. Uroczystość była idealną okazją do zaprezentowania przez DEZAMET S.A. sprzętu jaki jest produkowany przez naszą spółkę, m.in. granatniki i amunicja 40 mm, naboje moździerzowe 60mm, 98mm, 120mm, amunicja artyleryjska 155mm oraz granaty nasadkowe i granaty ręczne. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zaproszonych gości, żołnierzy i pracowników ośrodka oraz najmłodszych.

Uroczyste obchody święta uświetnili swoją obecnością m.in. przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, dowódcy, komendanci, szefowie, dyrektorzy, prezesi oraz kierownicy jednostek, instytucji mundurowych i cywilnych współpracujących na co dzień z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba. Wśród zaproszonych gości był Prezes Zarządu DEZAMET S. A. Pan Jerzy Deruś, który na ręce ppłka Artura Żubera złożył serdeczne życzenia od kierownictwa i pracowników Spółki. 

Podczas uroczystego apelu Komendant Ośrodka ppłk Artur Żuber wygłosił okolicznościowe przemówienie, w czasie którym podkreślił wagę tego święta oraz złożył podziękowania dla wszystkich żołnierzy i pracowników Ośrodka za ich wysiłek i trud, który wkładają w swoją codzienną służbę i pracę.

Święto Ośrodka było także okazją do uhonorowania wyróżniających się żołnierzy medalami za zasługi obronności kraju oraz wyróżnienie żołnierza tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz RP z odznaką w III stopniu”.

Część oficjalna zakończyła się defiladą kompani honorowej, pocztu sztandarowego oraz pocztu flagowego wystawionego przez 1 Batalion Strzelców Podhalańskich. Święto Ośrodka uświetniała Orkiestra Wojskowa z Lublina pod dowództwem dowódcy kapelmistrza por. Pawła Kołodzieja.

Po zakończeniu uroczystego apelu żołnierze oraz pracownicy Ośrodka wraz z rodzinami udali się na rodzinny piknik. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji między innym zjeżdżalnie, piana party, malowanie twarzy, paczki ze słodyczami, strzelanie z paintball, bomby cukierkowej oraz mnóstwo innych konkursów. Każdy mógł posmakować prawdziwej wojskowej grochówki oraz wielu innych potraw. Piknik Rodzinny upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze oraz dostarczył wiele niezapomnianych chwil i wrażeń. Ostatnią częścią uroczystych obchodów święta w Restauracji "Dębianka" odbył się bal żołnierzy oraz pracowników Ośrodka. 

 

 

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.