Wyzwanie podjęte! Dezamet dołącza do akcji #gaszynchallange

data: 2020-07-17

Jak mawia stare, polskie przysłowie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, a radość z ćwiczeń fizycznych jest tym większa gdy służy wsparciu osób potrzebujących. Na tym właśnie polega ogólnopolska akcja #Gaszynchallenge, do której dołączyła załoga Zakładów Metalowych DEZAMET S. A.

Pomysłodawcą całej akcji jest strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna, druh Marcin Topór. W ramach inicjatywy, wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na zbiórkę prowadzoną przez platformę SiePomaga.pl. Osoby wykonujące ćwiczenia umieszczają w Internecie krótką relację z wydarzenia, a następnie nominują do udziału wybrane firmy, instytucje, osoby publiczne. W ten sposób nakręca się spirala dobra, z której korzystają osoby potrzebujące.

ZM Dezamet zostały nominowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie – Gdy tylko dowiedzieliśmy się,  o „rzuceniu nam rękawicy”, bez chwili wahania przystąpiliśmy do zadania. Nikogo nie trzeba było do tego namawiać – mówi Krzysztof Zuba, Dyrektor Biura Zarządu.

Ekipa Dezametu wykonała swoje zadanie w rytm granatów dymnych, a po jego zakończeniu nominowano kolejne firmy: Hutę  Stalowa Wola, Państwową Straż Pożarną z Nowej Dęby, oraz Zakład Remontowo-Budowlany w Nowej Dębie. Wydarzenie uwieczniono na załączonym niżej filmie.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.