Dezamet w ogniu! - ćwiczenia

data: 2020-07-29

Zadymione korytarze, ewakuacja pracowników i petentów, oraz interwencja Państwowej Straży Pożarnej. Tak wyglądało środowe popołudnie (22 lipca) w budynku biurowym Zakładów Metalowych Dezamet. Na szczęście nie był to prawdziwy pożar, lecz cykliczne przeprowadzane ćwiczenia.

Do zadań Państwowej Straży Pożarnej należy między innymi realizacja „na sucho” ćwiczeń przeciwpożarowych, których celem jest sprawdzenie możliwości ewakuacyjnych obiektów użyteczności publicznej. Tym razem przyszła pora na sprawdzenie naszego zakładu.

Symulowany i bezpieczny dla zdrowia i życia ludzi dym pojawił się na parterze budynku i natychmiast włączył alarm. Widoczność była znacznie ograniczona, jednakże właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych pozwoliło znaleźć kierunek ucieczki. Na miejscu szybko zjawili się strażacy. O bezpieczeństwo w czasie ewakuacji zadbali specjalnie przygotowani do tego pracownicy zakładu. Próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją pracowników i petentów został przeprowadzony podczas normalnego funkcjonowania obiektu. Cała akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Wszystkie osoby bezpiecznie opuściły budynek i zgodnie z przewidzianym planem ewakuacji, udały się na miejsce zbiórki, mieszczące się na pobliskim parkingu.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji oraz zapoznanie pracowników z zastosowaniem procedur, dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru, lub innej katastrofy budowlanej będącej przyczyną zagrożenia dla życia i zdrowia.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.