Delegacja DEZAMETU na obchodach 100-lecia Bitwy Warszawskiej

data: 2020-08-17

15 sierpnia w godzinach popołudniowych w Nowej Dębie, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, świętowano 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej również "Cudem nad Wisłą". Pod Pomnikiem Niepodległości dla uczczenia bohaterów z przed stu lat kwiaty złożyła  delegacja Zakładów Metalowych "Dezamet" S.A.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie uroczystość państwowa odbyła się na Placu mjr. Gryczmana, gdzie poczet flagowy kompanii honorowej z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba - podczas odegrania wszystkich czterech zwrotek Hymnu Narodowego, wykonanego przez Młodzieżową Orkiestrę Dęta z Samorządowego Ośrodka Kultury - podniósł flagę państwową na maszt. Przedstawiciele władz lokalnych wygłosili okolicznościowe przemówienia. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, społeczność lokalna mogła skosztować kuchni lasowiackiej, oraz bawić się podczas Koncertu Muzyki Celtyckiej.

Bitwa Warszawska 1920 r. stoczona podczas wojny polsko-bolszewickiej, była kluczowa dla losów odradzającej się po rozbiorach Polski. Do dziś uważana jest przez historyków za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Dzięki powstrzymaniu marszu wojsk bolszewickich na zachód udało się obronić Europę przed zalewem zbrodniczego komunizmu.  

  

Zdjęcia: SOK – Nowa Dęba

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.