MINISTER RAFAŁ WEBER Z WIZYTĄ W DEZAMECIE

data: 2020-09-02

Wiceminister Infrastruktury i Poseł na Sejm RP Rafał Weber odwiedził Zakłady Metalowe DEZAMET. Wizyta była okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naszej Spółki, jej ofertą i prowadzonymi inwestycjami.

W poniedziałek 31 sierpnia – w rocznicę 40. rocznicę podpisania „Porozumień Sierpniowych” i narodzin  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność  - w siedzibie Zakładów Metalowych „Dezamet” S.A. odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Rafała Webera z Prezesem Zarządu Tomaszem Wawrzkowiczem.   Tematem rozmów były między innymi prowadzone inwestycje mające na celu zwiększenie mocy produkcyjnych, zwłaszcza w zakresie amunicji średnio i wielkokalibrowej.  Przypomnijmy, że Zakłady Metalowe Dezamet z Nowej Dęby są producentem amunicji do samobieżnych armatohaubic Krab, a także moździerzy RAK, produkowanych przez Hutę Stalowa Wola. Poseł Rafał Weber jako parlamentarzysta pochodzący z naszego rejonu jest orędownikiem rozwoju przemysłu zbrojeniowego na Podkarpaciu. 

Podczas spotkania poruszono również temat dużych wyzwań infrastrukturalnych, które są istotne z perspektywy Zakładów Metalowych. To właśnie wczoraj, wiceminister Rafał Weber w obecności posła Zbigniewa Chmielowca i dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Bogdana Tarnawskiego, poinformował o ogłoszeniu przetargu na wykonanie Studium Korytarzowego, Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Nowej Dęby w ciągu Drogi Krajowej nr 9. Planowana obwodnica będzie miała ogromne znaczenie dla zwiększenia dostępności i atrakcyjności zlokalizowanej na terenie Nowej Dęby strefy ekonomicznej w której funkcjonują Zakłady Metalowe Dezamet.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.