Obchody Narodowego Święta Niepodległości inaczej niż zwykle

data: 2020-11-12

Sytuacja epidemiczna sprawiła, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały skromniejszą oprawę niż w latach ubiegłych. W trosce o zdrowie ludności władze każdego szczebla ograniczyły je do minimum.

Narodowe Święto Niepodległości to uroczystość państwowa obchodzona corocznie 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów (1795–1918), a zostało przywrócone ustawą w 1989 roku, po 44 latach zapomnienia.

W Nowej Dębie  11 listopada o godz. 12, władze miasta  złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Żołnierze z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych im. Jana Szypowskiego w Nowej Dębie pełniły wartę honorową przy obelisku w godzinach 11.45-12.15.   W kościołach na terenie miasta i gminy odprawiano msze święte w intencji Ojczyzny.

Pod nowodębskim Pomnikiem Niepodległości nie mogło zabraknąć wieńca złożonego przez przedstawicieli Zakładów Metalowych Dezamet S. A. – Jest to wyraz naszej pamięci o bohaterach naszej wolności i o ojcach naszej niepodległości – mówi Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zakładów Metalowych Dezamet S. A. – Ta pamięć o ich dokonaniach jest ważna zwłaszcza dzisiaj, w czasach pokoju. Bo niepodległość nie jest rzeczą daną raz na zawsze, lecz darem, który musimy umacniać każdego dnia – dodaje.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.