Świętowanie inne niż zwykle

data: 2020-11-25

4 grudnia to dzień w którym od 1995 roku obchodzone jest Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii, formacji stanowiącej zasadniczy element wsparcia ogniowego dla Wojsk Lądowych. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w tym  roku będzie ono obchodzone inaczej niż zwykle.

W tym roku mija 25 lat od momentu ustanowienia święta naszych artylerzystów. Ten szczególny dzień ten był okazją do spotkań podczas których dzielono się spostrzeżeniami i doświadczeniami.  Była to również sposobność do wyrażenia podziękowań za współpracę i udzielane wsparcie. W tym roku ze względu na epidemię COVID-19 obchody odbędą się bez udziału publiczności.

Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii płk. Zenon Wiśniewski w formie listownej, podziękował prezesowi Tomaszowi Wawrzkowiczowi za owocną współpracę w mijającym 2020 roku: – Dziękuję za przyczynianie się do realizacji zadań operacyjnych, dzięki czemu żołnierze Wojsk Rakietowych i Artylerii mogą być dumni z tego co robią dla dobra naszej Ojczyzny. Wyrażam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli świętować osiągnięcia współczesnej „królowej pola bitew”. Zachęcam do wspólnej modlitwy w intencji artylerzystów i rakietowców, której transmisja z katedry polowej Wojska Polskiego odbędzie się 4 grudnia 2020 roku.

Msza Święta przewidziana na godziny poranne będzie transmitowana za pośrednictwem strony www.katedrapolowa.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.