Weterani dziękują za wsparcie

data: 2020-12-29

Zakup komputerów  niezbędnych w zdalnej edukacji dzieci i młodzieży, organizacja turnusów rehabilitacyjnych czy organizacja warsztatów psychologiczno-terapeutycznych, to tylko nieliczne formy wsparcia weteranów rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami kraju jakie mogły być zrealizowane w tym roku dzięki pomocy finansowanej ze strony Zakładów Metalowych Dezamet  S. A. w Nowej Dębie.

-Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za pamięć o weteranach, okazaną życzliwość i hojność we wsparciu naszych przedsięwzięć w tak trudnym dla wszystkich czasie. Bez Państwa wsparcia nie udałoby się nam zorganizować wielu zaplanowanych przedsięwzięć – napisał w liście dziękczynnym   Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy służby czynnej oraz rezerwy, którzy brali udział w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.  Stowarzyszenie aktywizuje także rannych weteranów poprzez organizację i czynny udział w przedsięwzięciach rehabilitacyjno-sportowych.

W ocenie Tomasza Wawrzkowicza – prezesa Zakładów Metalowych Dezamet S. A. wsparcie tego typu organizacji pozarządowych jest jedną z form promocji patriotyzmu – Pokazujemy, że etos żołnierskiego munduru jest dla nas ważny, a każdy polski żołnierz, który zostanie poszkodowany służąc Ojczyźnie jest dla nas bohaterem – mówi.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju jest organizacją pożytku publicznego (NON PROFIT), wobec czego każda chętna osoba może przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe tej organizacji. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać na stronie www.stowarzyszenierannych.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.