Wizyta Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa

zxc
data: 2015-05-19

W dniu 19 maja Dezamet S.A. gościł Panów: Zdzisława Gawlika - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Szefa Inspektoratu Generała Sławomira Szczepaniaka którzy odwiedzili nasz zakład w towarzystwie Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Pana Wojciecha Dąbrowskiego, i Członka Zarządu Pana Krzysztofa Trofiniaka.

"Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie mogą w krótkim czasie zwiększyć swoje przychody o 30-50 procent. Tak uważa Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojciech Dąbrowski, który wraz z przedstawicielami rządu i wojska wizytował Dezamet.

Szansą na rozwój zakładu jest współpraca z Hutą Stalowa Wola. Wojciech Dąbrowski podkreśla, że przed Dezametem stoi ogromne wyzwanie związane z przygotowaniem się do produkcji amunicji 120 i 155 milimetrów, w tym wydłużonej. Taka amunicja będzie używana m.in. do armatohaubicy Krab i samobieżnego moździerza Rak oferowanych wojsku przez Hutę.

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik chwalił nowoczesne hale produkcyjne Dezametu. Zwrócił też uwagę na fakt, że w nowodębskim zakładzie pracuje wielu młodych ludzi, a osoby z wyższym wykształceniem stanowią ponad 20 procent załogi. To świadczy o dobrej perspektywie dla zakładu - ocenił Gawlik."

Zródło:radio.rzeszow.pl

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.