DEZAMET dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo

data: 2021-04-16

Zakłady Metalowe „Dezamet” S. A. od lat wspierają działalność charytatywną w regionie. Do grona podopiecznych Spółki należy Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Nowej Dębie.

Na ręce Prezesa Zarządu DEZAMETU trafiło podziękowanie za dofinansowanie działalności KPDNR w Nowej Dębie -Serdecznie dziękujemy Zakładom Metalowym Dezamet za wsparcie finansowe i z serca płynącą życzliwość jaką okazujecie naszym podopiecznym. Niech niesienie pomocy drugiemu człowiekowi będzie dla Państwa dużą satysfakcją, a wdzięczność naszych dzieci najwyższą oceną Waszego zaangażowania – mówi Halina Drągowska, Prezes Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Nowej Dębie.

Jednym z głównych założeń tej organizacji jest pomoc rodzinom w wychowa­niu dziecka niepełnosprawnego, zaspakajanie potrzeb edukacyjnych i życiowych oraz integrowanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze środowiskiem ich zdrowych rówieśników. Koło działa na terenie miasta i gminy Nowa Dęba od 1998 roku i od tego czasu organizuje turnusy rehabilitacyjne załatwiając wszystkie formalności związane z wyjazdem dziecka i opiekuna. -Staramy się aby co roku dzieci wyjeżdżały do innej miejscowości, gdzie poznają nowych ludzi, zmieniają warunki klimatyczne a przede wszystkim korzystają codziennie z ćwiczeń rehabilitacyjnych – wyjaśnia Halina Drągowska.

Stowarzyszenie organizuje także wycieczki dla swoich podopiecznych do wielu ciekawych miejsc min. sanktuariów, muzeów, urządza dla nich imprezy okolicznościowe (spotkania opłatkowe, imprezy andrzejkowe, czy mikołajkowe). Zarząd Koła chcąc pozyskać dodatkowe środki finansowe organizuje festyny, loterie fantowe, aukcje oraz zajmuje się sprzedażą bombek choinkowych.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.