Bomba lotnicza

Lotnicza bomba ćwiczebna LBĆw-10 przeznaczona jest do praktycznego szkolenia podstawowego personelu latającego w zakresie użycia broni bombardierskiej na statkach powietrznych eksploatowanych w lotnictwie wojskowym.

  • Bomba ćwiczebna LBĆw-10 jest urządzeniem w pełni autonomicznym, ponieważ posiada wewnętrzne źródło zasilania i nie jest konieczne jej zasilanie ze źródła zasilania nosiciela.
  • Ze względu na dwa niezależne zabezpieczenia, przechowywanie, transport i obsługa bomby jest bezpieczna.
  • Ze względu na małą masę nie jest konieczne użycie do podwieszenia bomby specjalistycznych urządzeń w postaci podnośników lub bloczków, a liczba personelu naziemnego potrzebnego do obsługi jest ograniczona do minimum.
  • Pomimo małych gabarytów i masy bomby jej charakterystyka balistyczna jest zbliżona do charakterystyk balistycznych bomb bojowych, więc szkolenie może być prowadzone w oparciu o instrukcje i przepisy określone dla tych środków bojowych.

  Bomba lotnicza

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.